21 grudnia 2019

START ZAPISÓW 4.11.2019r. 20:00!

Zapraszamy na 8. Bieg po Moczkę i Makówki, który w tym roku odbędzie się w sobotę 21 grudnia, tradycyjnie w Stanowicach. Limit uczestników wynosi 300 osób, a w zeszłym roku miejsca rekordowo wyprzedały się w 47h51min. Zachęcamy do udziału.

Regulamin znajdziesz tutaj.

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy


Krótka historia

Wszystko zaczęło się w 2012 r. od przyjacielskiego biegu świątecznego z Luxtorpedą. Od tego czasu bieg wpisał się na stałe do kalendarza imprez biegowych i jest jednym z najbardziej wyczekiwanych biegów w sezonie. W pierwszej edycji wzięło udział 75 uczestników, a w drugiej liczba biegaczy wyniosła prawie 200 osób. W zeszłym roku na mecie zameldowało sie 281 osób! W tym roku, 22 grudnia odbędzie się już 7. edycja biegu, a limit uczestników wynosi 300 osób.


Trasa biegu

Bieg tradycyjnie odbywa się w ostatnią sobotę przed Wigilią w Stanowicach, gdzie w Szkole Podstawowej mieści się baza zawodów, a tuż obok znajduje się start i meta. Adres szkoły: Stanowice, ul. Szkolna 17A.
Trasa mierzy 10 km (cztery pętle po 2,5 km) z możliwością wcześniejszego ukończenia po dowolnej liczbie pętli.


Piernikowe medale i poczęstunek

Na każdego uczestnika po przekroczeniu linii mety czeka oryginalny, ręcznie robiony medal z piernika oraz to co najważniejsze czyli porcja moczki i makówek. Chętni mogą również otrzymać przepisy na te świąteczne smakołyki. Na zawodników czeka też gorąca kawa i herbata.


Nagrody

Nagrody są przewidziane nie tylko dla najszybszych, ale również dla biegaczy w najciekawszym przebraniu świąteczno-karnawałowym, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i grupowej. Konkurs przebierańców jest stałym punktem imprezy.


Kibice

Zachęcamy również do gorącego dopingowania na trasie i wzięcia udziału w Konkursie Kibiców. Na najlepszą grupę dopingującą czeka nagroda przewidziana przez Organizatora. Warto zatem powalczyć o miano najlepszej drużyny. Regulamin konkursu oraz nagroda zostaną ogłoszone przed biegiem.


Złoty Bieg

Bieg po Moczkę i Makówki został już trzykrotnie nagrodzony tytułem Złotego Biegu w latach 2014, 2015 i 2016. Plebiscyt organizowany jest co roku przez portal biegowy MaratonyPolskie.pl i polega na wyłonieniu najlepszych biegów w Polsce. Biegacze głosują na swoje ulubione biegi, lecz mogą wybierać tylko spośród tych, w których brali udział. Nasz bieg został wyróżniony m. in. w kategoriach “Województwo śląskie” i “Biegi nietypowe i niezwykłe”.


Przydatne linki

Regulamin: Moczka2019
Zapisy: online.datasport.pl/zapisy
Fanpage: www.facebook.com/makowki/
Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/241133870105900/